Darmowa wysyłka od 250zł

Attipasy – pierwsze buciki dla dziecka polecane przez specjalistów

Attipasy butoskarpetki do nauki chodzenia

 

Kiedy jeszcze nie byłam mamą nigdy nie słyszałam o attipasach. Wśród moich znajomych żadne dziecko nie nosiło tych specyficznych bucików. Dopiero stojąc przed wyborem pierwszych butów dla swojego synka natknęłam się na nie w ofercie sklepu obuwniczego. Byłam ciekawa co konkretnie kryje się w małym plastikowym pudełeczku podpisanym Attipas. Po wyjęciu z opakowania zobaczyłam buciki, które posiadają miękką gumową podeszwę z wywiniętym czubkiem, reszta bucika to skarpeta.

 

attipasy pierwsze kroki

Antypoślizgowa podeszwa chroni przed upadkiem, jej elastyczność umożliwia dostosowanie się do podłoża, a dzieci doskonalą reakcje równoważne. Bawełniana skarpetka natomiast jest elastyczna i umożliwia włożenie nawet tej bardzo pulchnej stópki.

Attipasy są lekkie, elastyczne i antypoślizgowe. Łatwo je założyć na dziecięce stopy, a dzięki odpowiednio zaprojektowanej podeszwie zapewniają swobodny ruch palców.

Cienka warstwa podeszwy umożliwia kształtowanie cech niezbędnych do prawidłowego rozwoju umiejętności stopy:

  • dobrego czucia podłoża i wszystkich nierówności i dostosowanie się do nich;
  • daje możliwość nieskrępowanego doskonalenia reakcji równoważnych stopy i całego ciała;
  • umiejętności przenoszenia ciężaru ciała.

attipasy butoskarpetki

 

Czy attipasy pasują na pulchne stópki?

 

Tak. Nie musisz się martwić, że stopy Twojego dziecka będą uciskane. Te komfortowe buciki idealnie dopasują się do nóżki. Attipasy są polecane przez fizjoterapeutów jako pierwsze buty do nauki chodzenia. Dlatego śmiało możesz zakładać je swojemu dziecku. Rodzice często mają problem, ze znalezieniem bucika, który łatwo będzie się zakładał i nie uciskał stóp dziecka. Attipasy są idealnym rozwiązaniem w tym przypadku. Są w stanie dopasować się i do wypukłej, i do płaskiej stopy.

Zobacz naszą ofertę: Attipasy – buciki na pierwsze kroczki

 

Attipas szare butoskarpetki attipas attipasy kraków pierwsze buty

 

Rozmiary Attipasów

Attipasy produkowane są w następujących rozmiarach: S, M, L, XL, XXL i XXXL. Na opakowaniu bucików znajduje się tabela dzięki której łatwo wybierzemy odpowiedni numer. Co ważne tuż przed zakupem powinniśmy zmierzyć dokładnie długość stópek i dopasować je do danych w tabeli. Niestety bez tej wiedzy trudno nam będzie ocenić czy dany rozmiar jest odpowiedni (gumowy czubek nie pozwoli nam wyczuć paluszków dziecka, często również dzieci podkurczają je).

Warto zatem dokładnie odrysować stopę dziecka na kartce papieru i zmierzyć jej długość. Wtedy zakup Attipasów to już tylko dylemat, jaki model wybrać – a to też przecież niełatwa sprawa. Bo oferta jest naprawdę bogata i kolorowa. Kolekcje ze zwierzątkami, pojazdami, kwiatuszkami i inne są naprawdę wyjątkowe i słodkie.

 

 

Dodaj komentarz