Darmowa wysyłka od 250zł

Buty do wody dla dzieci

Jakie wybrać buciki dziecięce do wody i na plażę?

 

Beztroska zabawa nad wodą bez obaw, że dziecko skaleczy się w stopę lub poślizgnie na mokrych płytkach? Odpowiedzią na bolączki rodziców są buty do wody. Czym są, kiedy najbardziej się sprawdzą i jak wybrać najlepsze buciki plażowe?  Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

 

Buty do wody dla dzieci – co to jest i po co je nosić?

 

Do niedawna trudno byłoby sobie wyobrazić, że specjalne buty do wody dla dzieci staną się popularne. Wbrew pozorom przystosowane do wypoczynku wybrzeża mórz i jezior, a także pływalnie mogą stwarzać dla naszych pociech szereg zagrożeń. Kamieniste plaże, ostre przedmioty, czy śliskie nawierzchnie mogą ograniczać swobodną zabawę dzieci. Dlatego coraz więcej rodziców korzysta z rozwiązania, jakim są buty do wody. Przeznaczone do noszenia w wodzie obuwie, zostało tak zaprojektowane, by skutecznie chronić stopy maluchów przed otarciami, skaleczeniami czy urazami.

 

 

Jakie powinny być buty do wody i kiedy się najbardziej sprawdzą?

 

Buty na plażę nadające się do chodzenia w wodzie nie przypominają jednak tradycyjnych klapek plażowych, czy sandałków dziecięcych wykonanych z tworzywa sztucznego. To, jakie powinny być buty do wody, wpływa kilka aspektów. Najczęstszym wyborem rodziców są wsuwane antypoślizgowe buty do wody nie tylko dlatego, że łatwo je założyć i zdjąć. Tego rodzaju buty zapewniają dzieciom ochronę przed śliskim podłożem jak mokre płytki na basenie, czy pokryte glonami kamienie na plaży.  Nie trudno o upadek, zwłaszcza w przypadku żywiołowo reagującego dziecka. Dlatego zakładanie dzieciom butów na basen jest z pewnością sprawdzoną ochroną przed mokrymi kafelkami na basenie oraz grzybami i bakteriami.

 

Playshoes buty do wody dziecięce dla dziewczynki różowe Playshoes buty do wody dziecięce dla dziewczynki różowe

Również, planując urlop z dzieckiem nad wodą, warto zastanowić się nad zapewnieniem mu większego bezpieczeństwa, by mogło w pełni korzystać z uroków plażowania. W związku z tym ważne jest wybranie odpowiedniego modelu butów na kamienistą plażę. W przypadku modelu butów do wody z elastyczną podeszwą ich zabudowana górna część skutecznie chroni stopę przed gorącym piaskiem i ostrymi nawierzchniami jak żwir, kamienie, odłamki muszli wyrzucone na plażę. To jednak nie wszystkie korzyści, jakie dają dobrze dobrane buty na do wody dla dzieci. Niemniej istotne jest zabezpieczenie stóp malucha przed znajdującymi się pod powierzchnią piasku zanieczyszczeniami i odpadami,  w tym szkłem, metalowymi puszkami.

 

Buty do wody dla dzieci – jakie wybrać?

 

Bezpieczeństwo w butach do wody jest kluczowe podczas wyboru odpowiedniego modelu. Jednak, wybierając buty do wody dla dzieci, pozostaje jeszcze kwestia wizualna. To dlatego w przypadku obuwia dziecięcego dużą popularnością cieszą się kolorowe buty do wody marki Playshoes. W swojej ofercie marka ma zarówno buciki dla chłopców, jak i dziewczynek. Szeroki wybór butów na basen obejmuje różnorodne modele utrzymane w radosnej kolorystyce, przedstawiające postacie z ulubionych bajek i popularne motywy związane z morzem jak kotwice, raki i rekiny. W bajecznie kolorowych bucikach do wody Playshoes zapewnisz dziecku bezpieczną i beztroską zabawę nad wodą.

 

różowe buciki do wody dla dziewczynki z syrenką buty do wody dla dziewczynki chłopięce buty do wody

 

Dodaj komentarz