Darmowa wysyłka od 250zł

Co to jest tęgość stopy i dlaczego trzeba zwracać na nią uwagę przy doborze bucików?

Stoisz przed zakupem bucików dla swojego dziecka? Ma to być Twój pierwszy czy kolejny zakup? Spodziewasz się, że może być problem, bo stópka Twojego dziecka jest szeroka i ma wysokie podbicie? Jeżeli tak, od razu podpowiemy – nie kupuj butów przez internet!

Tęgość stopy to inaczej obwód śródstopia. Dobranie odpowiednich bucików pod względem długości to jedno. Warto również zwrócić uwagę, jaką dziecko ma tęgość stópki. Odpowiednie dopasowanie buta do śródstopia jest o tyle ważne, że zapewnia ono stopie komfort oraz stabilność. Jeżeli Twoje dziecko ma szczupłą stopę, bucik nie powinien być zbyt szeroki. Nawet ciaśniej dopięta rzepa czy  zawiązana sznurówka nie pomogą. Stopa będzie miała zbyt luźno i będzie przesuwała się raz do przodu, raz do tyłu co spowoduje jej deformację. W odwrotnym przypadku – kiedy stópka dziecka jest szeroka zbyt wąskie buciki będą ją uciskać i dziecko po krótkim czasie użytkowania bucików zacznie narzekać na odczuwanie dyskomfortu.

Pamiętajcie drodzy rodzice – bucik musi poddawać się każdemu ruchowi stópki. Zapewni to jej prawidłowy rozwój. Dobrze dobrane obuwie będzie wspomagać ten proces.  Uciskana stopa lub luźno ułożona będzie się deformować.

 

 

 

Dodaj komentarz