Darmowa wysyłka od 250zł

Elastyczne buty barefoot- rewolucyjne buty dla dzieci!

Ogólnoświatowy trend na obuwie barefoot mające dawać dzieciom wrażenie chodzenia boso zawitał również do Polski. Polecane przez podologów i fizjoterapeutów buty barefoot dla dzieci są lekkie i elastyczne, a ich specjalna konstrukcja pozwala swobodnie kształtować się mięśniom, przy tym nie obciążając stawów. Jeśli jesteście ciekawi, czym jeszcze charakteryzują się buty barefoot, czytajcie dalej!

 

Wszystko o butach barefoot

Trendy zmieniają się nie tylko w zakresie wyglądu obuwia dziecięcego, ale i oferowanych funkcjonalności. Dotąd lekarze i specjaliści za najzdrowsze dla dzieci uważali buty z elastyczną podeszwą i usztywnionym zapiętkiem. Prowadzone badania sprawiły jednak, że na rynku pojawił się całkiem nowy typ obuwia dla dzieci. Barefoot, bo nich mowa to miękkie buty z bardzo elastyczną podeszwą, którą można swobodnie wyginać w każdą stronę. Co o nich wiemy i jakie modele znajdziemy wśród oferowanych przez nas marek? Tego dowiecie się w dalszej części artykułu.

Co oznacza barefoot? To pytanie zadaje sobie większość zdezorientowanych obuwniczą nowością rodziców i opiekunów. Dosłownie tłumacząc z języka angielskiego nazwa barefoot oznacza bosą stopę. I taką funkcję mają spełniać dziecięce buty barefoot. Stopa człowieka jest w pełni ukształtowana w wieku 18 lat, jednak zanim do tego dojdzie, niezbędny jest prawidłowy rozwój dziecka od momentu narodzin.

 

 

Buty barefoot dla dzieci – buty idealne?

 

Jak zatem zapewnić dziecku najlepszy możliwy wzrost? Amerykańska Akademia Pediatryczna zaleca dzieciom chodzenie na boso. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie zawsze jest to możliwe czy wręcz wskazane. Stopa dziecka mogłaby być narażona na szereg niebezpieczeństw od szkła, śmieci, przez kamienie, zanieczyszczenie czy innych ostrych przedmioty znajdujące się na drogach.

W tym miejscu pojawiają się pytanie: czy buty barefoot są zdrowe?  Zgodnie z wytycznymi American Academy of Pediatric – odpowiedź brzmi TAK. Ich konstrukcja jest na tyle giętka, a podeszwa szeroka, że nie zakłóca normalnego rozwoju stopy malucha. Zatem barefoot dają dzieciom odczucie chodzenia w butach jak boso, nie powodując ucisków i obciążania bioder i kręgosłupa. Te lekkie i elastyczne buty dziecięce można wyginać, co zapewnia maluchom podczas chodzenia po nierównej powierzchni większą wygodę i przyczepność do podłoża.

 

 

Buty barefoot do noszenia w domu i podczas zabawy na zewnątrz

 

To, czy buty barefoot są wygodne, zdążyliśmy się już przekonać. Pozostaje jeszcze kwestia czy znajdziemy obuwie dedykowane na różne sytuacje? Na szczęście nie musimy się o to obawiać. W ofercie producentów obuwia dziecięcego można znaleźć różnego rodzaju bose buty dla dzieci. Dobrze wiemy, jak się przeważnie kończy bieganie malucha w skarpetkach. Dlatego w domu możemy dziecku założyć kapcie barefoot, dające możliwość bezpiecznego poruszania się po śliskiej podłodze. Wychodząc z dzieckiem na spacer, założymy mu trampki barefoot, które nie uciskają palców stopy, jak to bywa w przypadku tradycyjnych butów sportowych.

 

 

Marka DDStep – najlepsze materiały, elastyczność i wygoda dla dziecka

 

Węgierska marka DDStep umiejętnie łączy nowoczesne technologie z klasycznymi technikami rzemieślniczymi.  Buty barefoot dla dzieci oferowane przez markę DDStep w przeważającej części asortymentu są wykonane w technologii druku 3D, minimalizując w ten sposób użycie środków chemicznych jak kleje. Producent zapewnia za to najmłodszym klientom buty ze skóry naturalnej, których podeszwa jest bardzo miękka i giętka. Co więcej, buty barefoot DDStep doskonale sprawdzą się u dzieci posiadających szerszą stopę, wyróżniając swój produkt na tle konkurencji. Za co dzieci pokochają buty DDStep? Jest to z pewnością szeroka gama kolorów, modne wzornictwo, a także elementy przyciągające uwagę jak diody i światełka, widoczne podczas chodzenia. Marka DDStep oferuje obuwie dla chłopców i dziewczynek, zarówno idealne na chłodne dni buty zimowe barefoot, jak i idealne na letnie upalne dni modne sandałki z elastyczną podeszwą i ażurową cholewką.

 

 


Buty barefoot Bobux – lekkie i wyjątkowo miękkie buty dla dzieci

 

Idea barefoot nie jest obca także i pochodzącej z Nowej Zelandii marce obuwia dziecięcego Bobux. Już od 1991 roku marka tworzy swoje buty w unikalny sposób, dostosowując je do etapu rozwoju, a nie wieku dziecka. Buty barefoot Bobux charakteryzują się tym, że wspierają dziecko na każdym etapie jego życia, dając mu wygodę, ochronę oraz swobodę ruchów. Nowozelandzka marka stworzyła cztery linie butów, każda dopasowana do innego etapu rozwoju. Seria Soft Sole idealna dla dzieci od narodzin do 2 lat, które przechodzą fazę czołgania. Linia Xplorer dedykowana jest maluchom, które ukończyły 9 miesięcy do 2 lat, wspomagając etap raczkowania i stawiania pierwszych kroków. Dzieciom rocznym do 4 lat marka dedykuje serię Step Up, iWalk usprawniającą chodzenie. Z kolei linia Kid + butów barefoot dla dzieci od 4 do 8 lat pozwala na beztroskie i bezpieczne bieganie, skakanie i tańczenie. Buty marki Bobux już niedlugo pojawią się w naszej ofercie!

 

 

 

 

Obuwie marki Mido – buty barefoot z nowej kolekcji wiosna 2022!

 

Polska marka Mido w najnowszej kolekcji na wiosnę 2022 również oprócz tradycyjnych modeli obuwia przygotowała buty dziecięce barefoot, wspierające rozwój małych stópek. Kauczukowa podeszwa o dużej elastyczności pozwala dzieciom na naukę chodzenia, swobodną zabawę i każdą inną czynność, pozwalającą spożytkować nadmiar energii.
Zatem decydując się na zakup trzewików Mido możemy wybrać te klasyczne modele (ich znakiem rozpoznawczym są urocze pyszczki zwierząt) lub trzewiki dla dzieci barefoot. Już niedługo nowa kolekcja zagości w naszym sklepie online.

 

Marka 3f – polski producent butów barefoot

 

 

Polska marka 3F – Freedom for feet jest producentem obuwia dziecięcego barefoot Bare3Foot. Buty są projektowane i wykonywane w polskich zakładach produkcyjnych firmy. Lekkie “barefootowe” trampki są dostępne również w naszym sklepie.
Buciki są wygodne, wykonane z przewiewnych materiałów.
Przody są na tyle szerokie, aby zapewnić swobodę poruszania palców. Wiele innych butów jest zbyt ciasnych powodując ustawienie palców i łuków stopy w niewłaściwej pozycji prowadząc do haluksów (koślawość palucha), płaskostopia lub młotkowatości palców.
Elastyczna, cienka podeszwa przyczyni się do komfortu użytkowania bucików. Dodatkowo podeszwa taka wspiera naturalny ruch toczenia się stopy.

 

Dodaj komentarz