Darmowa wysyłka od 250zł

Jak dobrać odpowiedni rozmiar obuwia dla dziecka. Tabela dziecięcych rozmiarów obuwia.

Stojąc przed wyborem obuwia dla swojej pociechy największym problemem wydaje się jego rozmiar. Dziecko nie powie nam, czy długość bucika, które mierzy jest odpowiednia. Zakup buta o rozmiar większego lub zbyt ciasnego na pewno odbije się niekorzystnie na rozwoju stópek dziecka.  Konsekwencje zdrowotne mogą być bardzo poważne.

Poniżej prezentujemy powszechnie przyjętą tabelę rozmiarów obuwia.  Należy jednak pamiętać, że jest to tabela ogólna.  Kupując buty konkretnego producenta należy zwrócić uwagę na typową rozmiarówkę danej marki – każdy producent może mieć niewielkie odchylenia od normy. Aby zmierzyć rozmiar najlepiej jest odrysować stopę dziecka na kartce i zmierzyć odległość od stopy do najdalej oddalonego punktu przy palcach. Do otrzymanego wyniku dodajemy tzw. “zapas”, od 0,5 do 1 cm.

 

W przypadku dzieci pomiar długości stopy nie jest jednym kryterium właściwego doboru obuwia. Ważna jest również budowa stopy i podbicie stopy. Wysokie podbicie powoduje, ze nie każdy bucik pasuje na taką nóżkę. Jeżeli bucika trudno się zakłada i nie daje się go prawidłowo dopiąć (czy zasznurować) warto zrezygnować z zakupu.  Wciskanie obuwia na siłę, a także jego niedokładne zapięcie na pewno nie będzie komfortowe dla dziecka.

Dodaj komentarz