Darmowa wysyłka od 250zł

Jak dobrać rozmiar bucika do stopy dziecka

Nie wiesz jaki rozmiar jest odpowiedni dla twojego dziecka? Ile luzu powinno być w butach dla dzieci? Sprawdź jak należy mierzyć stopę i wybrać odpowiedni numer obuwia pamiętając o tzw. „zapasie”.

Chodzenie w zbyt ciasnych bucikach jest złe, wybór większych o 2 rozmiary to również niezbyt dobry pomysł. Każdy świadomy rodzic zdaje sobie sprawę, że odpowiedni dobór rozmiaru jest najważniejszą sprawą w wyborze obuwia dla dziecka. Buciki mają za zadanie zapewnić komfort w poruszaniu się oraz wspierać prawidłowy rozwój stóp.

Mierzymy długość stopy

  • Połóż kartkę papieru na podłodze, przygotuj ołówek

  • Poproś, aby dziecko stanęło prosto w lekkim rozkroku na kartce i odrysuj stopy ołówkiem

  • Zmierz odległość od czubka pięty do czubka najdalej wysuniętego palca stopy

pomiar stopy dziecka mierzenie stopy

  • Do długości stopy dodaj od 0,5 do 1 cm i szukaj butów z taką długością wkładki

pomiar stopy dziecka mierzenie stopy

Każdy producent podaje długość wkładki dla poszczególnych modeli obuwia. Warto zwrócić uwagę, że podobny model z tej samej firmy może różnić się długością wkładki nawet do 5 mm.

Staramy się mierzyć każdy bucik w naszym sklepie, porównywać otrzymaną miarę z miarą producenta i jak najdokładniej podać rzeczywistą długość wkładki.

.

Drodzy Rodzice pamiętajcie, że mała stopa dziecka kształtuje się wraz z jego wiekiem. Mimo, iż dobrze wybierzemy rozmiar bucika i będą one pasowały dziecku na długość, może okazać się, że występuje problem z wysokim podbiciem i/lub szeroką stópką.
Kupując buty online zapraszamy do zadawania pytań, rozwiejemy Wasze wątpliwości. Doradzimy lub odradzimy dany model bucika. Zawsze też macie prawo do zwrotu, jeśli bucik nie sprawdzi się po przymierzeniu w komfortowych warunkach w domu

Dla poszczególnych marek rozmiary i długości wkładek przedstawiają się następująco:

Pozostałe długości wkładek dla poszczególnych rozmiarów i modeli obuwia znajdziecie przy każdym buciku.