Darmowa wysyłka od 250zł

Kapcie dziewczęce

Filtry

  • Domyślne sortowanie
  • Sortuj wg popularności
  • Sortuj od najnowszych
  • Sortuj wg ceny: od najniższej
  • Sortuj wg ceny: od najwyższej

Kapcie dla dziewczynek

Kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, rodzice decydują się od razu na zakup kapci. Czy to nie za wcześnie? Naszym zdaniem z zakupem kapci jak i pierwszych butów należy wstrzymać się do czasu, jak już dziecko będzie stawiało kroki stabilnie. Jeżeli obawiasz się, że podłoga jest zimna zakładaj dziecku skarpety antypoślizgowe, zakup kapci odłóż w czasie. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy dziecko rozpoczyna przygodę w żłobku. Wtedy okazuje się, że kapcie to obowiązkowy element wyprawki.  Wtedy warto przemyśleć zakup kapci, wybrać takie, w których dziecko będzie się czuło komfortowo. To przecież w kapciach Twoja córeczka spędzi najwięcej czasu w ciągu dnia.

Jakie wybrać kapcie dla dziecka?

Lekkie i miękkie kapcie dziecięce będą komfortowe dla dziecka i dla jego stóp. Podeszwa w kapciach powinna być na tyle elastyczna, aby dała się łatwo zgiąć w 1/3 długości. Zwróć uwagę czy jest dziurkowana – dzięki dziurkom mamy lepszą cyrkulację powietrza – stopa dziecka oddycha i nie poci się.
Nie we wszystkich kapciach znajdziemy również wkładkę. Jeśli obuwie nie posiada wkładek możemy dokupić wkładki skórzane, które zwiększą komfort użytkowania. W kapciach dziecięcych Viggami wkładka skórzana dodatkowo ma warstwę węgla aktywnego, który pochłania pot, ma właściwości bakterio- i grzybobójcze.
Pamiętajmy, że dobrze dobrane kapcie sprawią, że dziecko będzie chętnie je zakładać i spędzać czas na zabawie.

Jakie kapcioszki dla dziewczynki?

Wśród kapci dla dziewczynek rządzą kapcie z jednorożcem, kapcie dziewczęce z kotkami, kapcie w księżniczki czy inne kapcie w kolorze różowym. Najważniejsze, aby kapcie były wygodne. Możemy wybrać kapcie dla dziecka wsuwane z gumką, kapcie zapinane na rzep lub klamerkę, kapcie wiązane czy kapcie dla dziewczynki typu baletki. Powinny się one łatwo i szybko zakładać oraz tak samo zdejmować. Na kilkanaście dni przed rozpoczęciem przygody żłobkowej czy przedszkolnej powinniśmy przetestować kapcie w domu, aby dziecko się do nich przyzwyczaiło i abyśmy byli pewni, że wybraliśmy te właściwe.