Darmowa wysyłka od 250zł

3F polskie buty barefoot dla dzieci

Obuwie dziecięce marki „3F”

Obuwie dziecięce marki „3F” (Freedom for Feet) oraz marki „BAR3FOOT” są produkowane przez polską firmę MB sp.j., która powstała w 1996r. Buciki produkowane są w dwóch zakładach: w Mroczy oraz w Nakle. Szwalnie wyposażone są w nowoczesny park maszynowy gdzie pracują wykwalifikowani pracownicy.
Spółka MB produkuje pod własnymi markami „3F” i „BAR3FOOT” oraz bezpośrednio pod zamówienia dużych odbiorców obuwie dziecięce i młodzieżowe: kapcie (na spodach PCW), trampki (TR), sandałki (PU) oraz obuwie typu barefoot (TR).
Wszystkie buty wykonywane są w technologii bezpośredniego wtrysku bez użycia rozpuszczalników i klejów zarówno do łączenia spodu z wierzchem obuwia (cholewki) jak i wytwarzania samej cholewki. Opatentowany przez spółkę sposób laminowania cholewki daje w efekcie ogromną korzyść w postaci wentylowanego obuwia.

Buty barefoot BARE3FOOT

Buciki są lekkie i komfortowe. Sprawiają uczucie chodzenia na boso. Mimo że dziecko ma je na stopie to jednak odnosi wrażenie jakby ich nie było. Buciki barefoot spodobają się małym odkrywcom świata. Stopy dziecka w butach barefoot nie będą się czuły skrępowane, a ich prawidłowy rozwój niezaburzony.
Technologia produkcji butów barefoot jest opracowana i opatentowana przez firmę. Wierzch buta składa się z dwóch lub trzech warstw tkanin zlaminowanych bez użycia klejów i rozpuszczalników. Spodnie warstwy są tkaninami bawełnianymi (100%). Wierzchnią warstwą może być tkanina bawełniana, tkanina z poliestru zwykłego lub pochodzącego z recyclingu. Laminat tkanin wykazuje własności:
– „oddycha” (przepuszcza powietrze), dzięki temu stopy nie pocą się,
– posiada efekt „PING-PONGA”, tzn. po odkształceniu wraca do kształtu nadanego przez kopyto.
Aplikacje typu noski i tylniki wykonane są z hydrofobowej microfibry co w pewnej mierze zabezpiecza przed przemoczeniem obuwia. Spody są wykonane z antypoślizgowego termokauczuku. Łączenie spodów z wierzchem również odbywa się bez użycia klejów i rozpuszczalników.