Darmowa wysyłka od 250zł

Obcas Thomasa w bucikach dla dzieci

Czy słyszałaś/słyszałeś kiedyś o bucikach z obcasem Thomasa? Jak wygląda ten obcas? Jaką spełnia rolę? Rodzice zazwyczaj pierwszy raz spotykają się z tą nazwą u ortopedy, kiedy zostaną zalecone przez niego zdrowe buty dla dziecka korygujące niektóre wady postawy. Myślisz, że dziecko nie powinno chodzić w bucikach z obcasem? Masz rację. Jednak w przypadku obcasa Thomasa jest zupełnie inaczej.

Obcas Thomasa występuje w obuwiu profilaktycznym dla dzieci i wspomaga proces leczenia wad stóp i postawy. Koryguje koślawość stóp i kolan. Dzięki niemu zmienia się sposób obciążenia stref wzrostowych kończyny dolnej, a nóżka układa się odpowiednio.
Obcas Thomasa to podwyższenie części podeszwy buta o kilka milimetrów – wszystko zależy od wieku i wzrostu dziecka. Poniżej na zdjęciu widać jak wygląda taki obcas.

 

 

Standardowy obcas Thomasa jest podwyższony na całej swej powierzchni (tyle samo od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej). Jednak w zależności od wady stóp czy kolan obcas może być modyfikowany.

Wyróżniamy wtedy:

  1. obcas Thomasa z supinacją – wewnętrzna część obcasa jest wyższa niż zewnętrzna – stosowany przy koślawości stóp

  2. obcas Thomasa z pronacją – wewnętrzna część obcasa jest niższa niż zewnętrzna – stosowany przy szpotowatości

Drodzy Rodzice, jeżeli Wasze dziecko ma wadę stóp, otrzymaliście zalecenia od lekarza ortopedy lub fizjoterapeuty do noszenia zdrowych butów (profilaktycznych, ortopedycznych), nie bagatelizujcie tego. Często słyszy się, że buty takie nie wyglądają dobrze, jednak pamiętajcie, że zdrowie dziecka jest najważniejsze, a w przyszłości na pewno otrzymacie podziękowanie od swoich pociech.
Waszym zadaniem jest zadbanie o to, aby stopy rozwijały się prawidłowo i aby uchronić dziecko przed wadami stałymi. Przy zakupie butów zwracajcie uwagę na to, czy spełniają one wszystkie zalecenia związane z prawidłowym obuwiem dla dzieci. Pamiętajcie również, że wada nie zniknie w ciągu kilku dni.  Jest to raczej proces, który wymaga czasu. Przy usuwaniu wad stóp potrzebna jest konsekwencja i dużo cierpliwości, która z pewnością się opłaci.

W naszym sklepie również znajdziecie buciki z obcasem Thomasa. Wszystkie profilaktyczne buciki Danielki posiadają ten obcas oraz niektóre modele bucików Emel.

Dodaj komentarz